index.html kontakt.html

Oglądano:

firmie produkty kominki cennik dane dane kontakt

Logowanie


Producent nowoczesnych wkładów kominowych. Działamy w kierunku ochrony środowiska    

Firma: HMS Komet
Numer Konta Bankowego


Szukaj  

Nawigacja:

  Wyroby na które wydano aprobatę techniczną zostaną uznane za dopuszczone do obrotu i stosowania na podstawie deklaracji lub certyfikatu zgodności z tą aprobatą

  Instrukcja montażu wkładu typu KOMET-FLEX zobacz

  Instrukcja montażu wkładu kominowego zobacz

  Instrukcja montażu kominów izolowanych dwuściennych zobacz

OCR Document

 

* Wkłady kominowe     

Wkłady kominowe stosowane są przy odprowadzaniu spalin z urządzeń spalających paliwa gazowe i ciekłe. Podstawowym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest wysokogatunkowa stal szlachetna 1.4301 lub 1.4404. Wszystkie elementy konstrukcji są spawane plazmatycznym spawem wzdłużnym, a trójniki dodatkowo zgrzewane punktowo. Poszczególne elementy posiadają rozwalcowane końcówki, które umożliwiaj na ich kielichowe łączenie. Typowy wkład kominowy składa się z rur, trójnika, wyczystki (rewizji wglądu do komina) z odskraplaczem odprowadzającym skropliny, zakończenia komina, daszka kominowego. Wkłady kominowe wykonywane są w zakresie średnic od 80 mm do 500 mm z blach kwasoodpornych o grubości od 0,5 mm do 1,0 mm.

 

* Wkłady kominowe KOMET-FLEX

Do wkładów giętkich stosowana jest rura typu "KOMET-FLEX". Można ją w dowolny sposób łączyć z elementami kominowymi wkładów sztywnych. Poprzez możliwość gięcia oraz regulacji średnicy giętki wkład kominowy często jest jedyną alternatywą przy krzywych czy też niestarannie wykonanych kominach, w omijaniu elementów konstrukcji budynków czy innych instalacji ukrytych w ścianach budynku. Tego typu wkłady kominowe wykonywane są z materiałów wykorzystywanych do produkcji systemów kominowych i wentylacyjnych. Rury wykonywane są w średnicach od 100 mm do 300 mm. Jedynie dla wkładów ze stali szlachetnej o obniżonej grubości ścian (1,0 mm) wkłady produkuje się w średnicach od 100 mm do 180 mm. Grubość ścianek w zależności od rodzaju wkładu wynosi od 1,0 mm do 2,0 mm.

 

* Kominy zewnętrzne izolowane dwuścienne

Kominy dwuścienne znalazły zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako instalacje budowane wewnątrz i na zewnątrz, jako instalacje wolno stojące z własną konstrukcją nośną. Komin taki zbudowany jest z trzech warstw:

  • wkładu kominowego z blachy CrNi 1.4404 lub 1.4828 o grubości od 0,6 mm do 1,5 mm
  • płaszcza zewnętrznego z blachy aluminiowej lub chromoniklowej o grubości od 0,6 mm do 1,0 mm
  • izolacji cieplnej z wełny mineralnej o grubości 50 mm

W skład systemu wchodzą rury proste, teleskop, zakończenie stożkowe, trójnik, wyczystka, kolana, uchwyty mocujące, płyta kotwowa, przejście dachowe, kołpak przeciwdeszczowy oraz konsola wsporcza.

Wszystkie elementy rurowe komina spawane są plazmowo, a trójniki dodatkowo zgrzewane punktowo. Poszczególne elementy komina posiadają rozwalcowane końcówki, które umożliwiają ich kielichowe łączenie.


Instrukcja montażu KOMET-FLEX
Instrukcja montażu wkładu kominowego
Instrukcja montażu kominów izolowanych dwuściennych

Strona powstała dla firmy HMS Komet ©2006 O.M. serwis.